Kidawa-Błońska zapewnia, że dyskusja była merytoryczna. Takie spotkania odbywają się co jakiś czas, szczególnie wtedy, kiedy do Sejmu wpływają ważne ustawy, które trzeba dobrze i mądrze przeprowadzić - mówi posłanka. Przyznała, że na końcu spotkania premier wysoko ocenił pracę władz klubu.

Reklama

Omawiano natomiast sprawę Otwartych Funduszy Emerytalnych. Jak mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, sprawą zmian w ustawie emerytalnej Sejm zajmie się już na najbliższym posiedzeniu. Zależy nam, żeby to przeszło bardzo szybko i żebyśmy mogli jeszcze przed Świętami przyjąć budżet - powiedziała.

Na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu Sejmu mają się odbyć trzy czytania rządowego projektu. Zgodnie z nim, ponad 50% oszczędności zgromadzonych w Otwartych Funduszach Emerytalnych ma być przekazana do ZUS-u. OFE nie będą mogły inwestować w obligacje Skarbu Państwa, będą mogły natomiast kupować inne papiery wartościowe, między innymi akcje. Przyszli emeryci będą mieli 4 miesiące na decyzję, czy chcą pozostać w OFE.