To kolejne zmiany w partii, która zmieniła nazwę z Ruchu Palikota na Twój Ruch. Ten jest obok m.in. stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza, Stronnictwa Demokratycznego czy Partii Demokratycznej - jednym z filarów inicjatywy Europa Plus.

Reklama

Jak zapowiadaj rzecznik Twojego Ruchu, Andrzej Rozenek twarzą kampanii i honorowym przewodniczącym komitetu wyborczego ma być były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Kalendarium akcji i jedynki na listach do europarlamentu mają być przedstawione jeszcze w styczniu.

Już teraz jednak Andrzej Rozenek dopytywany o konkretne nazwiska, wymienia m.in. wiceszefa partii Marka Siwca, Roberta Kwiatkowskiego i szefa stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska Ryszarda Kalisza.

Siwiec miałby otworzyć listę do PE w Wielkopolsce, Kwiatkowski na - Dolnym Śląsku, a Kalisz listę warszawską. W grę wchodzi także Jan Hartman, a niewykluczone, że na start do PE z list partii zdecyduje się Kazimierz Kutz - ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął.

Nieoficjalnie wiadomo, że rozmowy toczą się także m.in. z prof. Magdaleną Środą i wicemarszałek Sejmu Wandą Nowicką - ta ostatnia jednak temu zaprzecza.

W tym kontekście pojawiają się także nazwiska: Andrzeja Olechowskiego i Pawła Piskorskiego.

Po Nowym Roku Twój Ruch ma przedstawić także szczegóły nowego programu - ma się to stać w ostatni weekend stycznia.