Jarosław Kaczyński już po rozmowie z premierem Wielkiej Brytanii. W komunikacie PiS czytamy, że prezes partii "poruszył temat ostatnich wypowiedzi brytyjskiego premiera i przekazał Davidowi Cameronowi, że Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie nie zgadza się z jego tezami i propozycjami". Polski polityk podkreślił też, że nie do zaakceptowania dla nas jest sytuacja piętnowania Polaków, którzy są jedną z grup imigracyjnych w Wielkiej Brytanii. "Takie wypowiedzi podyktowane, jak się wydaje, bieżącą, wewnętrzną polityką brytyjską nie powinny mieć miejsca" - napisało biuro prasowe PiS.

Reklama

W komunikacie czytamy też, że premier Wielkiej Brytanii David Cameron zapewnił Jarosława Kaczyńskiego, że nigdy nie było jego intencją stygmatyzowanie Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Brytyjski premier miał podkreślać, że jest pełen uznania dla pracy Polaków w Wielkiej Brytanii i ich wkładu w rozwój brytyjskiej gospodarki. Brytyjski polityk mówił, że proponowane przez niego rozwiązania mają charakter systemowy i mają na celu uregulowanie zasad świadczeń społecznych w Anglii.

David Cameron zapowiedział kilka dni temu, że chce odebrać możliwość odbierania zasiłków przez imigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii, których dzieci pozostały w ojczystych krajach.