Trochę rozumiem opinię publiczną, że państwo to wszystko i parlament i ministerstwo i dyrektor zakładu karnego, czy minister sprawiedliwości. Źle to oceniam. Uważam, że te sygnały tych ostatnich godzin, czy dni, były po prostu dla mnie niezrozumiałe. I kompromitowały normalne, przyzwoite spojrzenie na te sprawę - mówi Grzegorz Schetyna w RMF FM.

Reklama

Jego zdaniem w sprawie Trynkiewicza zawiodły "państwo" i "prawo"- Państwo nie przewidziało zagrożeń także tych emocjonalnych i medialnych, które mogą się pojawić w związku z tą sprawą. A powinno to zrobić.

Schetyna wymiguje się od pytania o to, czy minister sprawiedliwości, Marek Biernacki powinien za to zostać zdymisjonowany: Ja myślę, że powinien na pewno i jestem przekonany, że tak będzie zażądać raportu przede wszystkim z tego, co działo się w ostatnich dniach w zakładzie karnym w Rzeszowie.

W rozmowie z Konradem Piaseckim Schetyna komentuje też swoje polityczne plany. Przyznaje, że nie stracił serca do Platformy. Ale zaprzecza, że będzie startował do Parlamentu Europejskiego:

Znaczy na razie postoję i poczekam. Mam co robić tutaj w Polsce. Na razie na 2014...

Zapytany czy będzie startował w wyborach na prezydenta Wrocławia, nie zaprzeczył. Zobaczymy, to wszystko jest przed nami. To na pewno będzie rok, w którym wiele rzeczy się wydarzy.

Znaczy na razie postoję i poczekam. Mam co robić tutaj w Polsce. Na razie na 2014...

Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-grzegorz-schetyna-kompromitujace-niezrozumiale-zle-oceniam-d,nId,1105240?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxCzytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wiadomosci/news-grzegorz-schetyna-kompromitujace-niezrozumiale-zle-oceniam-d,nId,1105240?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox