Adam Hofman wydał w tej sprawie oświadczenie.

Reklama

W rozesłanym przez biuro prasowe klubu Prawa i Sprawiedliwości dokumencie można przeczytać: W związku z moją zapowiedzią pozwu sądowego wobec dziennika "Fakt", gazeta ta dopuszcza się skandalicznego nękania moich dzieci. Te działania dziennika są niedopuszczalne i dlatego składam w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Nękanie moich dzieci, których dopuszcza się "Fakt" wypełnia znamiona przestępstwa opisanego w art.190a § 1. Dodatkowo powiadamiam o tych zdarzeniach Rzecznika Praw Dziecka - napisał także Adam Hofman.

Jak przekonuje rzecznik PiS, po tym jak ujawniono adres przedszkola jego dzieci, w krzakach pod budynkiem na napadł na jego rodzinę fotoreporter.

Zastrzega przy tym, że "Fakt" podał nieprawdziwą informację, że prywatne przejazdy taksówką były opłacane z pieniędzy publicznych.

Ta informacja to kłamstwo. Podobnie jak sugestie dziennika "Fakt" opublikowane dzień później, jakobym miał zwolnić taksówkarza, który pojawia się dzień wcześniej w tekście dziennika. Nie miałem nic wspólnego z tym wydarzeniem, a twierdzenie gazety, że to ja zwolniłem z pracy tę osobę jest kłamstwem, które w ewidentny sposób narusza moje dobre imię - kwituje.