Szef polskiego MON zapewnia, że NATO gdy przychodzi do prawdziwego
testu, jest gotowe do działania. W radiowej Trójce Tomasz Siemoniak
mówił, że ostatni tydzień pokazał, że Zachód potrafi się zmobilizować w
obliczu kryzysu.
Przypomina, że z prezydentem Putinem rozmawiał dzisiejszej nocy Barack Obama, a świat zdecydowanie domaga się poszanowania od Rosji prawa międzynarodowego.
Tomasz Siemoniak poinformował, że resort obrony pracuje nad szczegółami obecności dodatkowych amerykańskich sił w Polsce. - - powiedział w TVN24 minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.
Minister podkreślił, że decyzja o wzmocnieniu amerykańskiej obecności w Polsce zapadła bardzo szybko i stało się to na prośbę Warszawy.
Minister Siemoniak dodał, że porozumienie z USA daje możliwość przylotu do Polski amerykańskich sił powietrznych w razie potrzeby w kilka godzin.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR/media