Największym wyzwaniem dla Polski jest walka z przemocą oraz
równouprawnieniem w rodzinie - uważa Donald Tusk. Premier w Krakowie uczestniczył w otwarciu konferencji
"Kobieta-Wiedza-Władza".
Szef rządu przekonywał, że prawa kobiet nie są modernistycznym wymysłem feministycznych środowisk. Prawa kobiet to najbardziej czytelny test na to, czy Polska rzeczywiście zakorzeniła się w cywilizacji zachodu.
Tam - zdaniem Tuska - kultura góruje nad siłą, dialog jest ważniejszy od konfliktu, a tolerancja, miłość i wzajemne zrozumienie wyeliminowały na dziesięciolecia wojnę i przemoc.
Premier Tusk odniósł się również do wypowiedzi ukraińskiej opozycjonistki i piosenkarki Rusłany Łyżyczko, która powiedziała niedawno na Majdanie, że jedyne czego pragnie to pokój. - powiedział Tusk.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR