7 kwietnia jest Dzień Zdrowia; dzień, który jest najbardziej właściwy dla przeprowadzenia debaty. My proponujemy taką debatę w sprawie służby zdrowia 7 kwietnia, w samo południe, o godz. 12. Zapraszamy premiera, zapraszamy innych przedstawicieli tego rządu, a więc jak można sądzić, ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedział prezes PiS.

Reklama

Szef PiS stwierdził, że system ten jest w ciężkim kryzysie, a pokazują to powtarzające się tragiczne sytuacje, w tym śmierć dzieci z powodu zaniedbań czy braku karetki.

Mamy co chwilę kolejne informacje o ludziach, którzy mogliby żyć, co gorsza o dzieciach, które mogłyby żyć, tylko - a to karetka nie dojechała, a to nie przeprowadzono podstawowych badań, a to popełniono jakiś elementarny błąd, a to trzeba było bardzo, bardzo długo czekać. Mamy do czynienia z licznymi, często bardzo drastycznymi objawami ciężkiego kryzysu, który kosztuje życie, w tym także życie dzieci - mówił Kaczyński.

Z kolei, Bolesław Piecha mówił, że debata powinna odpowiedzieć na pytania, jakie towarzyszą nowym propozycjom ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Według Bolesława Piechy, trzeba wyjaśnić, jak rząd chce wprowadzić zmiany w leczeniu onkologicznym, zakładające likwidację limitów dla chorych na raka. Były minister zdrowia dodał, że warto też dowiedzieć się, czy istnieją już akty prawne, które miałyby wprowadzać zmiany i czy wystarczy zasobów - zarówno ludzkich jak i finansowych, by osoby z chorobami onkologicznymi mogły korzystać z ułatwień.