Rządowy spot "10 lat świetlnych" budzi duże polityczne kontrowersje. Ze spotu niezadowolony jest między innymi wicepremier Janusz Piechociński. Wczoraj premier zaprezentował filmik, który przedstawia zmiany jakie zaszły w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej. Dziś PiS zapowiedział złożenie doniesienie do PKW w tej sprawie, bo podejrzewa że spot powinien być opłacony z Komitetu Wyborczego PO.

Reklama

>>>Graś broni rządowego Tuska, a NIK chce przyjrzeć się sprawie

Spot krytykuje wicepremier Janusz Piechociński. Nigdy nie wyprowadzam z polskiej przestrzeni pieniędzy dla innych twórców i zamiast tantiem dla Paula McCartney'a wolałbym żeby to była chociażby melodia równie piękna "Przeżyj to sam" - zaznaczył wicepremier.
Szef PSL dodał, że spot był dość jednostronny i życzyłby sobie by w takich rocznicowych spotach mówiono z szacunkiem o wszystkich, którzy się do tego przyczynili i by nie było sytuacji, w których zawłaszczamy to wszystko. Dodał też, że źle by było gdyby za chwilę okazał się przed kampanią samorządową, że lansuje się z pieniędzy unijnych jednych burmistrzów czy starostów.