Poseł ma zapłacić 15 tysięcy złotych na rzecz stowarzyszenia pomagającego chorym na nowotwory oraz 8 tysięcy złotych kosztów postępowania. Henryk Kmiecik musi również przeprosić Iwonę Krawczyk w lokalnych mediach. Prawomocny wyrok wobec posła Twojego Ruchu wydał jeleniogórski sąd cywilny, bo przed odpowiedzialnością karną chroni go immunitet.

Reklama

Tomasz Czajkowski z Twojego Ruchu powiedział, że dolnośląskie struktury partii nie będą wobec parlamentarzysty wyciągać żadnych konsekwencji, choć przyznaje, że do takiej sytuacji nie powinno dojść.

Pozostaje mi z tego miejsca przeprosić panią Krawczyk w imieniu dolnośląskiego Twojego Ruchu, jestem przekonany, że zdecydowana większość naszych działaczy miarkowałaby w sformułowaniach, które może zaszły o krok za daleko - zaznaczył Tomasz Czajkowski.

Poseł Kmiecik nie odbiera telefonu. Tymczasem przeciw posłowi kolejna kobieta skierowała do sądu wniosek podobny jak Iwona Krawczyk. Tym razem jest to radna powiatowa z Kamiennej Góry, Bożena Ziemiańska. Pierwsza rozprawa została wyznaczona na 13 maja na godzinę 9.00.