Prezydent zachęca do wywieszania flag i przypinania biało-czerwonych kokard 2 i 3 maja - w Święto Flagi w Święto Konstytucji 3 Maja.W liście do prezesa Polskiego Radia, Andrzeja Siezieniewskiego, Bronisław Komorowski podkreślił, że przypadająca w tym roku 10. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, Święto Flagi, Dzień Polonii i Polaków za Granicą oraz 3 Maja to ważne uroczyste dni, które kształtują poczucie wspólnoty i wzmacniają przywiązanie do narodowych symboli.

Reklama

Podczas "Majówki z Polską" budynki instytucji publicznych i administracji, ulice, place i wiele domów, a także Pałac Prezydencki, zostaną ozdobione barwami narodowymi - napisał Bronisław Komorowski. Bardzo zależy mi na tym, by wspólne przygotowanie tych dekoracji ożywiło wspólnotowe więzi i było okazją do manifestacji nowoczesnego patriotyzmu. Gorąco zachęcam, by zechcieli Państwo, wzorem lat poprzednich, 2-go i 3-go maja przypiąć biało-czerwone kokardy, które są symbolem narodowej dumy - napisał prezydent.

Bronisław Komorowski podziękował Polskiemu Radiu za dotychczasowe zaangażowanie w "Majówkę z Polską". Doceniam, że swoim udziałem podkreślają Państwo znaczenie nowoczesnego patriotyzmu, wspólnego obchodzenia świąt narodowych. Pokazują Państwo, jak razem możemy cieszyć się naszymi sukcesami, jak pielęgnować w młodym pokoleniu świadomość naszego dziedzictwa i bogatej historii. Mam nadzieję, że - jak co roku - poprzez wspólne działania ukażemy siłę społeczeństwa obywatelskiego nowoczesnej Polski - napisał prezydent.