Bronisław Komorowski z małżonką Anną był gościem koncertu muzyki poważnej. W Starej Pomarańczarni gościła również luksemburska para książęca: książę książę Henryk Wielki i księżna Maria Teresa.

Reklama

Koncert muzyki fortepianowej był zwieńczeniem ciężkiego dnia, jaki miał za sobą prezydent. Bronisław Komorowski wcześniej był m.in. w Sejmie, gdzie wysłuchał informacji rządu na temat polityki zagranicznej. Tam też rozmawiał z dziennikarzami, których poinformował m.in., że w przyszłym roku możliwa jest wizyta w Polsce Władimira Putina. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>

Także wczoraj prezydent spotkał się z sekretarzem generalnym NATO Andersem Foghiem Rasmussenem, z którym rozmawiał o przywróceniu sytuacji, która będzie pozwalała w pełni wykonywać artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego. Mówi on, że napaść na jeden kraj Sojuszu będzie traktowana jako napaść na cały Sojusz.

A jeszcze wcześniej Bronisław Komorowski otworzył Polsko-Luksemburskie Forum Biznesowo-Finansowe. Wraz z książęcą parą odwiedził także Muzeum Powstania Warszawskiego.