Obecny rząd marnuje szanse na rozwój kraju - mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Polityk w ramach kampanii do europarlamentu odwiedził Krajnik w województwie zachodniopomorskim.

Reklama

W trakcie konferencji prasowej, w pobliżu elektrowni Dolna Odra, prezes PiS mówił, że ekipa rządząca - z premierem Donaldem Tuskiem na czele - marnuje polskie szanse na rozwój. Trzeba doprowadzić do tego, żeby polskie szanse przestały być marnowane - powiedział Kaczyński wyjaśniając, że szanse te to przemysł. Mamy umiejętność pracy w tej dziedzinie, mamy myśl techniczną, można po prostu przeprowadzić proces odbudowy - dodał prezes PiS zauważając, że ma to już miejsce w wielu krajach.

Kaczyński powiedział, że negatywne działania obecnego rządu można zmienić. Jest alternatywa dla ekipy, która nie słucha obywateli i dba tylko o interesy wybranych grup - oświadczył prezes PiS. Są potrzebne elity menedżerskie, elity polskiego przemysłu, które są patriotyczne, które będą myśleć w kategoriach patriotyzmu gospodarczego". Są tacy ludzie, trzeba tylko na to postawić - powiedział Jarosław Kaczyński.

Uczestniczący w konferencji eurodeputowany PiS Marek Gróbarczyk powiedział, że województwo zachodniopomorskie od lat negatywnie doświadcza rządów Platformy Obywatelskiej. Jako przykład podał między innymi ograniczenie możliwości rozwoju portów w Szczecinie i Świnoujściu poprzez zgodę na budowę Nord Stream'u, likwidację przemysłu stoczniowego oraz ciągłe ograniczenia w rybołówstwie. 18 i pół procent bezrobocia, 30 procent w przyległych powiatach. W ostatnim roku 18 tysięcy osób wyjechało z województwa zachodniopomorskiego - powiedział eurodeputowany.

Dodał również, że kolejną decyzją rządu, która przyczyni się do ubożenia zachodniopomorskiego, będzie likwidacja elektrowni Dolna Odra. Do 2035 roku mają zostać wyłączone wszystkie jej bloki energetyczne.

>>>ZOBACZ TAKŻE: Korwin-Mikke wyprzedził SLD. Nowa Prawica trzecią siłą w parlamencie

>>>ZOBACZ TAKŻE: Tusk i Kaczyński: oto najwięksi liberałowie w historii Polski