Prezydent USA tuż po wylądowaniu na warszawskim lotnisku wojskowym podkreślał wagę Polski jako jednego z największych sojuszników jego kraju na świecie. Barack Obama zaznaczył, że USA mają zamiar dotrzymać swoich zobowiązań, czego dowodem jest obecność amerykańskich lotników w Polsce.

Reklama

Dodał, że obecność NATO w Europie Środkowej będzie większa, a dodatkowe kroki w tej kwestii - w związku z sytuacją na Ukrainie - zostaną ogłoszone przez niego już niedługo.

Barack Obama został powitany na lotnisku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Następnie obaj przywódcy spotkali się z polskimi i amerykańskimi lotnikami - pilotami myśliwców F-16.

Prezydent Bronisław Komorowski mówił podczas spotkania, że maszyny F-16 to przypomnienie polsko-amerykańskiego braterstwa broni, "F" można tłumaczyć jako fighter, albo jako freedom, jestem przekonany, że to świetnie pasuje do 25. rocznicy odzyskania przez Polskę wolności".

Po powitaniu na lotnisku obaj prezydenci udali się do Belwederu na dwustronne rozmowy. Tam też odbędzie się konferencja prasowa Bronisława Komorowskiego i Baracka Obamy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Barack Obama w Polsce. RELACJA NA ŻYWO W DZIENNIK.PL>>>