Dziś część polityków PiS-u twierdzi, że Jarosław Kaczyński jest w szpitalu, inni mówią, że jest w domu.

Reklama

- Panie redaktorze, to są osobiste kwestie, dajmy spokój... Na pewno nic na tyle poważnego, by teraz zbyt wiele uwagi i czasu temu poświęcać... Prezes jest już w domu - mówił Joachim Brudziński w TVN24 pytany, czy Jarosław Kaczyński był w szpitalu z powodu alergii.

Tymczasem w Radiu ZET Ryszad Czarnecki przekonywał, że prezes będzie hospitalizowany do jutra. I także unikał odpowiedzi na pytania o powód pobytu w szpitalu.

Wątpliwości tych nie rozwiał rzecznik partii Adam Hofman. W tej sprawie moje komunikaty są przesądzające - powiedział. Dodał, że kwestie zdrowotne są prywatną sprawą Jarosława Kaczyńskiego.

Trzymamy kciuki za pana prezesa, życzymy zdrowia - zapewnia minister w Kancelarii Premiera Paweł Graś. Polityk nie chce też dopatrywać drugiego dna w nieobecności szefa Prawa i Sprawiedliwości podczas uroczystości na Placu Zamkowym w Warszawie.

Jarosława Kaczyńskiego nie było też podczas wczorajszych obrad Zgromadzenia Narodowego. Nie wziął też udziału w dzisiejszych, porannych głosowaniach.