SLD zapowiada wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie CBA w czasach Mariusza Kamińskiego. Leszek Miller argumentował, że do tej nie udało się rozliczyć IV RP i dodał, że to PO i PSL obroniły wczoraj jej spuściznę. Przypomniał, że szef PO nie wziął udziału w głosowaniu a szef PSL będąc na sali uchylił się od głosowania. Leszek Miller podkreślił, że siedem lat temu Platforma Obywatelska wygrała wybory, głównie prezentując program rozliczenia patologii IV RP. Ten proces nigdy nie został przedstawiony właściwie, a wczoraj mieliśmy przykład odwrotu od tego zamiaru - stwierdził polityk.

Reklama

Przypomniał, także że kiedy głosowano w Sejmie za powołaniem CBA, SLD było przeciw, uznając że to policja polityczna. Według niego działalność Biura za czasów Kamińskiego potwierdziła tę opinię.

Leszek Miller nie ma ochoty popierać propozycji PiS dotyczącej powołania komisji w sprawie Kwaśniewskich i postępowania prokuratury w tej sprawie. Będziemy popierać wszystkie komisje śledcze rozliczające IV RP i żadnej komisji, która będzie utrwalać IV RP - skwitował szef SLD. SLD twierdzi, że ich wniosek dotyczący powołania komisji śledczej zostanie złożony do laski marszałkowskiej w ciągu 7 dni.