Liderzy obu partii zadeklarowali, że będą popierać wnioski o komisje śledcze, a także te dotyczące wotum nieufności dla szefów MSW i MSZ.

Reklama

Według Mariusza Błaszczaka, SLD i Ruch Palikota nie zdziałają wiele w sprawie afery podsłuchowej ponieważ razem mają za mało głosów by złożyć wniosek o odwołanie ministra nie mówiąc już o zaproponowaniu swojego kandydata na premiera w ramach konstruktywnego wotum nieufności.

Mariusz Błaszczak powiedział, że Twój Ruch zawsze był podpórką dla Donalda Tuska i dodał, że SLD tworzy z PO koalicje między innymi w mediach publicznych.

Szef Klubu PiS porównał SLD do chwiejącej się szalupy, która zatonie obciążona balastem w postaci Janusza Palikota.

Zauważył, że liderzy obu partii nie mieli ze sobą dotąd zbyt wiele wspólnego. Przypomniał, że Leszek Miller nazywał jego ludzi "naćpaną hołotą". - Pytanie, kto zaczął a kto przestał, kto otrzeźwiał a kto być może przestał być trzeźwy - zastanawiał się w Sejmie Mariusz Błaszczak.

Na najbliższym posiedzeniu Sejm ma rozpatrzyć wniosek PiS o wotum nieufności wobec rządu. Ani SLD ani Twój Ruch nie zamierzają poprzeć zastąpienia Donalda Tuska przez kandydata PiS, profesora Piotra Glińskiego.

Czytaj także: NEWS DZIENNIK.PL: SLD chce dymisji Sikorskiego. Będzie wniosek o wotum nieufności>>>