Od poniedziałku przestaję być członkiem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości - powiedział TVP Info Tomaszewski.

Reklama

Łódzka drużyna PiS strzela sobie samobójcze bramki - dodał.

O co chodzi?

16 stycznia radni PiS–u, opozycji, poparli budżet prezydent z Platformy, Hanny Zdanowskiej. Podobno miało to być poparcie za budowę pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Łodzi - wyjaśnia Tomaszewski. Dodał powiedział, że ostatecznie idea postawienia pomnika została obalona.

Dla mnie to było kuriozum, że łódzka organizacja PiS–u wystawiła jako kandydata na prezydenta panią, która jeszcze kilka miesięcy temu była prominentną działaczką Platformy i która poparła ten budżet - kontynuował Tomaszewski w rozmowie z TVP Info.

O sytuacji w połowie kwietnia poseł poinformował Mariusza Błaszczaka i dodając, że zawiesza swoją działalność w klubie PiS. Tomaszewski chciał się także spotkać z Jarosławem Kaczyńskim.

Reklama

Do dnia dzisiejszego nie dostałem żadnej odpowiedzi - powiedział parlamentarzysta.

Były bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski, jeden z bohaterów mistrzostw świata w Niemczech w 1974 roku, ma zostać posłem niezrzeszonym. W parlamencie zasiada w komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Tomaszewski został wybrany do Sejmu z łódzkiej listy PiS, otrzymał ponad 8 tysięcy głosów.