Do SLD przeszli Krzysztof Kłosowski, który zasiada m.in. w sejmowej komisji ds. UE i Maciej Banaszak - zasiada w komisji finansów.

- Skoro Palikot zdecydował się pójść oddzielnie, to ci posłowie podjęli decyzję, że chcą iść pod wspólnym szyldem SLD - Lewica Razem. Oni sami do nas przyszli, nie zabiegaliśmy o to. W terenie mamy głosy, że także coraz więcej samorządowców Twojego Ruchu chce startować z naszych list - mówi TVP Info Dariusz Joński, rzecznik SLD.

Reklama

Przyznaje przy tym, że cieszy go fakt, że lewica się jednoczy i wzmacnia. - Próbowaliśmy się dogadać z Januszem Palikotem, który nie chciał zaakceptować nazwy naszego komitetu wyborczego. Zakończyliśmy rozmowy z liderem TR, bo sam powiedział, że na porozumienie nie ma szans. Palikot musi zrozumieć, że na lewicy trzeba być razem, żeby odnosić sukcesy - dodaje Dariusz Joński.

Dziś także o zrezygnowaniu z członkostwa w Twoim Ruchu poinformował poseł Jan Cedzyński. Podał przy tym, że ma być posłem niezależnym.

Przed kilkoma dniami Sojusz zaprosił działaczy Twojego Ruchu na zjazd komitetu wyborczego SLD - Lewica Razem. Ci tworzą oddzielny komitet wyborczy i do porozumienia nie doszło.