- Jeżeli ktoś usuwa komentarz "Wy pismaki z Faktu", a pozostawia "Fraglesa do gazu" pod adresem ministra Sikorskiego, albo brutalne wyzwiska i groźby wobec jego dzieci, żądania uśmiercenia rodziny to ma nie po kolei w głowie i tego typu osoby powinny być ścigane przez prawo - tłumaczył dziennikarzom Roman Giertych. Zapewniał też, że minister Sikorski nie walczy z mediami, ale z hejterstwem.

Reklama

Prokurator Izabela Szumowska wniosła, by sąd nie uwzględnił zażalenia. Wobec złożonych dodatkowych materiałów Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów wyznaczył kolejną rozprawę na 10 września.

W czerwcu prokuratura po raz trzeci umorzyła śledztwo w sprawie wpisów na forach internetowych m.in. "Faktu" i "Pulsu Biznesu". Ponownie uznano, że ustalonych autorów zniesławiających wpisów Sikorski może ścigać sam. W śledztwie przesłuchano kilkadziesiąt osób, ale nie można było dowieść, że to właśnie one były autorami wpisów, bo tłumaczyły, że z komputerów korzystają też inni.

Krytyczną ocenę umorzenia przedstawiła Prokuratura Generalna. Dlatego w marcu br. śledztwo wznowiono - w zakresie nawoływania do waśni narodowościowych, znieważania z racji przynależności narodowej i propagowania totalitarnego ustroju państwa oraz prezentowania i rozpowszechniania takich treści przez fora internetowe.

W 2011 r. wydawcy "Faktu" oraz "Pulsu Biznesu" przeprosili Sikorskiego za te wpisy. Sikorski uznał to jednak za niewystarczające i poszedł do sądu. W 2012 r. ugodę z Sikorskim zawarł wydawca "Wprost", a w 2013 r. - portal "Pulsu Biznesu". Trwa nadal proces przeciw wydawcy "Faktu".