Za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu były kluby PO, SLD i Twój Ruch. PSL proponował skierowanie go do dalszych prac, podobnie jak PiS i Sprawiedliwa Polska.

Reklama

CZTAJ WIĘCEJ: Co się działo w Sejmie? Zamiast omawiać projekt, debatowali o seksie analnym i masturbacji>>>>

Za odrzuceniem projektu głosowało 264 posłów, przeciwko - 169, a 6 wstrzymało się od głosu. Posłowie PSL podzielili się w głosowaniu. Za odrzuceniem projektu zagłosowali głównie ci, którzy byli wcześniej w klubie Janusza Palikota, ale także Janusz Piechociński, Jan Bury i Stanisław Żelichowski. Za skierowaniem projektu do komisji razem z prawicową opozycją zagłosowało też dwóch posłów PO.

Projekt negatywnie zaopiniowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Przed głosowaniem wiceminister Michał Królikowski ponownie wyjaśniał posłom, że resort potępia krytykowane przez autorów nowelizacji "Standardy wychowania seksualnego w Europie" opracowane przez WHO.

Powiedział też, że bez zgody rodziców dyrekcja nie ma prawa wprowadzać do szkoły "seksedukatorów". Wiceminister wymienił też już obowiązujące przepisy, które dotyczą ścigania przestępstwa pedofilii.

Reklama