Jeśli rewelacje "Newsweeka" są prawdziwe, to mamy poważny problem i ludzi, którzy kolaborują z tygodnikiem trzeba znaleźć. Takie rzeczy nie dzieją się same, zdaję
sobie sprawę kto gdzie i jak mógł to robić. Ja wiem, ale nie będę tego rozgrywać przez media
- mówił w programie Jeden na jeden na antenie TVN24 Adam Hofman, komentując artykuł tygodnika spisku w partii i próbie odsunięcia od władzy Jarosława Kaczyńskiego.

Reklama

Potwierdził jednak, że partia zorganizuje prawybory, by wyłonić kandydata na prezydenta. Po wyborach samorządowych do końca grudnia będzie czas na wyłonienie kandydata na prezydenta. Prawybory są dobrą propozycją, bo dają możliwość wypromowania kandydatów mniej znanych, ale bardzo wartościowych. Optymalnie w prawyborach powinno być dwóch kandydatów - stwierdził.

Rzecznik PiS mocno uderza też w PSL. Jego zdaniem partia trzymana przez Platformę Obywatelską za przysłowiową sztabkę złota Jana Burego doprowadziła do klęski polskiej wsi. Wini ludowców za to, że rolnicy nie dostaną odszkodowań za rosyjskie embargo.

Hofman komentował też wniosek o powołanie komisji śledczej w sprawie afery taśmowej. Oskarża prokuraturę, że "maskuje afery", dlatego tylko posłowie mogą wyjaśnić, czy nagrani uczestnicy afery taśmowej złamali prawo.

ZOBACZ TAKŻE:

Kaczyński wietrzy spisek w PiS. Kto chce go zdetronizować?>>>

CZYTAJ WIĘCEJ: Młody Tusk, "Smoleńsk, k..., jakieś pierdoły". O czym rozmawiali Sienkiewicz z Belką?>>>