"Informuję, że podjęłam decyzję o przekazaniu całej kwoty otrzymanej tytułem odprawy w związku z odwołaniem mnie, po dziesięciu latach pełnienia funkcji członka zarządu spółki PKP S.A., na cele Stowarzyszenia Centrum Młodzieży 'Arka' w Radomiu" - napisała Wasiak w oświadczeniu.

Reklama

CZYTAJ TAKŻE: Wasiak rezygnuje z odprawy, a Ostachowicz nie będzie pracował w Orlenie. RELACJA>>>

CZYTAJ WIĘCEJ: Nocna zmiana" w gabinecie Kopacz. Premier obsztorcowała ministra Karpińskiego>>>

Podkreśliła, ze chciałaby, aby traktować tę decyzję "jako wyraz osobistego wsparcia dla pani premier w pełnieniu trudnej misji, jakiej się pani premier podjęła przyjmując obowiązki prezesa Rady Ministrów".

Jednocześnie pragnę podkreślić, że moja decyzja nie oznacza podważenia sensowności i potrzeby zatrudniania w podmiotach gospodarczych, których udziałowcem jest Skarb Państwa osób o wysokich kwalifikacjach z wynagrodzeniem odpowiadającym stawkom rynkowym. Według mojego głębokiego przekonania, sprzyja to bowiem najlepiej rozumianej misji dobrego zarządzania majątkiem spółki - czytamy dalej w oświadczeniu.

Media informowały wcześniej, że Maria Wasiak za odejście z zarządu PKP S.A. otrzymała 510 tys. zł odprawy.

Maria Wasiak została nowym ministrem infrastruktury i rozwoju. Nominację otrzymała 22 września 2014 roku z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Od 2000 r. związana była z Grupą PKP, najpierw jako szefowa spółki PKP Przewozy Regionalne, a następnie dyrektor biura prywatyzacji. W latach 2010-2012 była prezesem, a później członkiem zarządu PKP S.A.