Szef Twojego Ruchu chce, by na jutrzejszym posiedzeniu RBN minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna poinformował, czy są jakieś notatki lub protokóły dotyczące spotkania do którego odnosił się Sikorski. Dodatkowo według Palikota podobnych informacji powinni udzielić prezydent i minister obrony narodowej.\

Reklama

Polityk mówił, że nie rozumie dlaczego Sikorski nagle ujawnił informacje o rozmowie Donalda Tuska i Władimira Putina. Dodał, że dyplomata nie powinien tak działać.

Janusz Palikot podejrzewa różne motywy zachowania Radosława Sikorskiego. Wśród nich wymienia między innymi chęć zemsty na stawianym w trudnej sytuacji Donaldzie Tusku. Bierze też pod uwagę, że Sikorski podczas udzielania wywiadu mógł być niedysponowany, na przykład po spożyciu alkoholu.

Były szef dyplomacji udzielił wywiadu amerykańskiemu portalowi Politico, w którym mówił w nim o propozycji prezydenta Rosji Władimira Putina złożonej byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi dotyczącej podziału Ukrainy.

Dziś Sikorski tłumaczył, że jego słowa dotyczące rzekomej propozycji przekazania Polsce przez Rosję Lwowa zostały nadinterpretowane. Polityk przyznaje, że nie był świadkiem rozmowy premiera Tuska z prezydentem Rosji, do której doszło w Moskwie w 2008 roku.

CZYTAJ TAKŻE: Kopacz publicznie beszta Sikorskiego. "Nie będę tolerować takich standardów">>>

ZOBACZ TEŻ: Sikorski tłumaczy się w "Wyborczej": Wtedy te słowa można było wziąć za ponury żart...>>>