Wysłałam zaproszenie do prezesa Kaczyńskiego, bardzo serdecznie go zapraszam - powiedziała Ewa Kopacz dziennikarzom w Sejmie. Zaznaczyła, że nie jest to żadna polityczna prowokacja. Podkreśliła, że są pewne sprawy, które można załatwiać ponad politycznymi podziałami.

Reklama

Według szefowej rządu, taką sprawą powinien być budżet obywatelski. Ewa Kopacz zwróciła uwagę, że taki podział pieniędzy w samorządach funkcjonuje od 2011 roku, a korzystają z tego duże miasta. Jeśli chodzi o małe miasta - mówiła - to budżet obywatelski działa tylko na "ścianie wschodniej".

Dobrze by było, żeby obywatele decydował o ważnych dla siebie sprawach - podkreśliła. Dodała, że dziś zostanie rozpoczęta dyskusja, ustalony katalog spraw, o których można wspólnie rozmawiać.

Pozytywnie na zaproszenie Ewy Kopacz odpowiedział lider koalicyjnego PSL-u Janusz Piechociński. Powiedział, że bardzo by chciał, żeby politycy nie tylko w czasie kampanii głosili potrzebę spotkań i rozmowy ze sobą.

W kancelarii premiera stawi się także lider Twojego Ruchu Janusz Palikot, który liczy na dyskusję o energetyce i rolnictwie. Temat rosyjskiego embarga chce poruszyć także szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej Leszek Miller, który choć do Kancelarii pójdzie, to bez entuzjazmu.

CZYTAJ TAKŻE: Premier Kopacz przyjdzie na następne posiedzenie klubu PiS>>>