Jarosław Kaczyński zarzucił obecnej władzy odrzucanie wszystkiego co wiąże się z polską tradycją i godnością. Prezes PiS wziął udział w prezentacji Komitetu Honorowego Jacka Sasina - kandydata na prezydenta Warszawy.

Reklama

Jarosław Kaczyński podkreślił, że stolica to coś więcej niż centrum administracyjne kraju, to miasto, które musi na różne sposoby symbolizować kraj, musi mu przewodzić. Zdaniem prezesa PiS Polska potrzebuje wielkiej zmiany, do której konieczna jest zmiana obecnej złej władzy. Władza ta jest według prezesa PiS niesprawna, nie kieruje się zasadami moralnymi i odrzuca to wszystko, co wiąże się z polską tradycją i polską godnością. To też chyba mogę powiedzieć chociaż wiem, że to jest bardzo poważne oskarżenie - dodał.

Aktorka Katarzyna Łaniewska podkreśliła, że jest zaszczycona uczestnictwem w komitecie poparcia kandydata PiS. Dosyć rządów pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, dosyć złych rządów dla bohaterskiego miasta Warszawy - mówiła aktorka.

Jacek Sasin powiedział, że jest dumny z tego, że jest kandydatem na najważniejszego samorządowca w Polsce a także z tego, że jego poprzednikami byli Stefan Starzyński i Lech Kaczyński. Jest to jak mówił wielka nobilitacja oraz poczucie wielkiej odpowiedzialności. W spotkaniu w warszawskiej siedzibie partii wzięli udział między innymi także Anna Chodakowska, Jan Pietrzak i Jerzy Zelnik. Oprócz artystów na liście blisko 60 osób są także nazwiska naukowców reprezentujących różnie dziedziny wiedzy.

ZOBACZ TAKŻE: Prezes PiS: Chcieliśmy sprawdzić, czy "Platforma jest bliżej ludzi">>>