Jak mówi sekretarz generalny PO Paweł Graś, będzie to nie tylko symboliczne pożegnanie Donalda Tuska z partią. Jak dodaje, nie zabraknie akcentów samorządowych, skoro za tydzień odbędą się wybory.

Reklama

To będzie trochę takie sentymentalne spotkanie - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk. Dodał, że należy się też spodziewać przesłania związanego z wyborami samorządowymi. - To będzie dobra okazja, by im przypomnieć, że Platforma znowu jest blisko wyborców, że chce im służyć - powiedział Grabarczyk.

CZYTAJ TAKŻE: Prezydent Bronisław Komorowski przyjął dymisję rządu. Koniec ery Donalda Tuska>>>

Wiceszef PO, marszałek Sejmu Radosław Sikorski mówi, że konwencja będzie okazją do podziękowań za 7 lat zwycięstw wyborczych. Jego zdaniem, Donald Tusk powinien pozostać honorowym przewodniczącym partii, bo - jak mówi - nikt nie przyczynił się do tylu sukcesów Platformy, co on. Sikorski podkreśla też, że były premier obejmuje prestiżowe stanowisko w Unii Europejskiej.

Donald Tusk kierował Platformą Obywatelską od 2003 roku. Pod jego przywództwem partia zanotowała 7 wyborczych zwycięstw. W 2011 roku po raz pierwszy po obaleniu komunizmu Platforma utrzymała władzę na kolejną kadencję, a Tusk zachował stanowisko premiera. 1 grudnia rozpocznie pracę przewodniczącego Rady Europejskiej.