Jeszcze wczoraj czterech wiceministrów odeszło z Ministerstwa Infrastruktury. Premier Ewa Kopacz przyjęła rezygnacje: Zbigniewa Klepackiego, Marcina Kubiaka, Adama Zdziebło i Janusza Żbika (CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>)

Reklama

Premier Ewa Kopacz tłumaczyła na konferencji w Brukseli, że dymisje to wynik przeglądu resortów, który rozpoczęła 20 października. Dodała, że robiła to po to, by mieć w nich ludzi, którym powierzy określone zadania, a co deklarowała w expose. Zapewniła, że będą to osoby z doświadczeniem, które będą musiały wypełnić swoją misję w ciągu 11 miesięcy. Chodzi o czas, jaki został do wyborów parlamentarnych.

Nie będzie żadnych dymisji w ministerstwie edukacji. Joanna Kluzik-Rostkowskiej mówiła, że w czasie przeglądu jej resort otrzymał bardzo dobrą ocenę. Odchodzi jedynie wiceminister Przemysław Krzyżanowski, który przyjął propozycję objęcia stanowiska wiceprezydenta Koszalina. Nie wiadomo kto zajmie jego miejsce.

Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że przyjęcie dymisji w resortach: zdrowia i infrastruktury zostało uzgodnione z właściwymi ministrami.