Będzie kandydat PSL w wyborach prezydenckich. Zapewniam państwa, że Janusz Piechociński ma tyle roboty w gospodarce i jest tak konsekwentny nie tylko jako polityk, ale także jako człowiek i od dłuższego czasu mówi, że polską politykę trzeba odświeżyć. Kampania prezydencka to szansa na pokazanie wizji, także nowych ludzi, nowych pomysłów na politykę - oświadczył Janusz Piechociński w rozmowie w TVP Info.

Reklama

Wicepremier i minister gospodarki nie chciał jednak pójść o krok dalej i zdradzić nazwiska kandydata PSL. Nie wiadomo nawet, kiedy kandydat ludowców zostanie przedstawiony opinii publicznej.

Dziennikarz prowadzący program "Po przecinku" w TVP Info zasugerował, że osobą, która z ramienia partii będzie ubiegać się o fotel prezydencki, zostanie Adam Jarubas, 40-letni wiceszef Polskiego Stronnictwa Ludowego i marszałek województwa świętokrzyskiego. Janusz Piechociński nie dał się jednak sprowokować. Nie potwierdził i nie zaprzeczył tej informacji. Zapewnił jedynie, że on sam nie wystartuje w nadchodzących wyborach.

Niewykluczone, że przyszłego kandydata zna już Bronisław Komorowski, ponieważ Janusz Piechociński odbył dziś spotkanie z prezydentem. - W najbliższych dniach kierownictwo PSL ujawni kto będzie kandydatem partii - oświadczył lider ludowców. W piątek ostateczną decyzję w sprawie wyłonienia kandydata na urząd prezydenta ma podjąć Naczelny Komitet Wykonawczy partii.