Informacyjnej Agencji Radiowej powiedział o dwóch powodach tej decyzji. Pierwszy związany jest z ustawami dotyczącymi zapłodnienia pozaustrojowego in vitro.

Reklama

- To są ustawy, które popieraliśmy jeszcze jako Ruch Palikota, a potem Twój Ruch. Nie chciałem jakby wprowadzać zamętu w klubie PSL i postanowiłem, że przejdę do partii, która będzie te ustawy promować, popierać, bo są to ustawy nowoczesne, pchające Polskę w stronę nowoczesnego państwa - powiedział Górczyński.

Drugim powodem jest fakt odsunięcia posła od projektu ustawy, którą promuje swym nazwiskiem od kilku lat. Chodzi o nowelizację i wprowadzenie do niej przepisów legalizujących poker sportowy.

Górczyński powiedział, że władze klubu PSL nie zgłosiły go do podkomisji zajmującej się tą nowelizacją. - To też wskazuje na to, że nie do końca PSL chciał się zajmować tym, nad czym ja pracowałem - dodał Górczyński.

Poseł Górczyński dostał się do Sejmu z listy Ruchu Palikota. Do PSL dołączył wraz z grupą posłów w grudniu. Jest szefem parlamentarnego zespołu do spraw efektywnej regulacji gry w pokera