W przeciwieństwie do Klubu SLD, który złożył projekt uchwały, Klub PiS nie będzie zgłaszał jednak swojego wniosku na piśmie. Wniosek o wotum nieufności musiałby zawierać nazwisko kandydata na nowego premiera, a według szefa Klubu PiS Mariusza Błaszczaka kandydata powinna zgłosić większość rządowa.

Reklama

To powinien być kandydat taki, który nie będzie dzielił - powiedział szef Klubu PiS.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, zamieszanie organizacyjne związane z ewentualnym powołaniem rządu przejściowego na kilka miesięcy przed wyborami nie jest żadnym problemem, bo chaos już i tak jest i nie wiadomo, jakie jeszcze taśmy mogą wypłynąć.

Także wiceprezes PiS Beata Szydło uważa, że sytuacja w Polsce jest zbyt emocjonalna i państwo nie funkcjonuje prawidłowo. - Jest konieczność tego, żeby to wreszcie uspokoić - powiedziała Beata Szydło i podkreśliła, że dzisiaj odpowiedzialność za funkcjonowanie państwa do wyborów ponoszą PO i PSL

Szef struktur terenowych PiS Joachim Brudziński przyznał, że wizja podania przez Ewę Kopacz rządu do dymisji nie wydaje mu się realna.

Reklama

Mariusz Błaszczak powiedział, że PiS nie złoży wniosku o wyrażenie rządowi wotum nieufności, bo lepszym rozwiązaniem jest presja społeczna. Podobne inicjatywy z kandydaturą profesora Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego zostały w przeszłości dwukrotnie odrzucone przez większość rządową.