Dziennik Gazeta Prawana logo

Grzegorz Schetyna przeprasza za Korwin-Mikkego

8 lipca 2015, 21:31
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Minister spraw zagranicznych RP Grzegorz Schetyna
Minister spraw zagranicznych RP Grzegorz Schetyna/PAP
Minister spraw zagranicznych przeprasza za Janusza Korwin-Mikkego. Polski europoseł w trakcie środowego posiedzenia Parlamentu Europejskiego uniósł prawą rękę w nazistowskim pozdrowieniu.

Grzegorz Schetyna zapytany przez dziennikarzy o zdarzenie wyraził ubolewanie z powodu zachowania polskiego polityka i w imieniu Polski przeprosił Europę, Parlament Europejski i wyborców Janusza Korwin-Mikkego.

Janusz Korwin-Mikke, w trakcie debaty na temat systemu mającego pozwolić na podróż po Unii Europejskiej z jednym biletem i różnymi środkami transportu, powiedział że choć europarlament nawołuje do akceptowania odmienności, w głosowaniach opowiada się za unifikacją.

Koncepcję systemu nazwał "Ein Reich, ein Volk, ein ticket" ("Jedna Rzesza, jeden naród, jeden bilet"). Wypowiedzi tej towarzyszył gest nazistowskiego pozdrowienia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj