Paweł Kukiz streszcza swoje poglądy słowem: "Dość". Jak mówił w radiowej Trójce, nie powinno być przyzwolenia między innymi na ulgi dla zagranicznego kapitału. Muzyk podkreśla, że jego celem jest przywrócenie obywatelom wpływu na władzę. Jak mówi, jego marzeniem jest zmiana ustroju państwa, w taki sposób, aby obywatel miał większy wpływ na polityków niż jest to obecnie. Paweł Kukiz podkreślał, że działaniom obywatelskim nie sprzyja obecna konstytucja. Dlatego postuluje zmiany, które doprowadzą do innych relacji na linii państwo-obywatel.

Reklama

Według Kukiza potrzebne są zmiany w dziedzinie sądownictwa, prawa wyborczego, systemu podatkowego. Zmiany w podatkach miałyby dotyczyć między innymi pracodawców i pracowników. Ważnym postulatem dla Kukiza jest też taka zmiana w systemie podatkowym, aby zagraniczne koncerny musiały płacić większe podatki w naszym kraju.
Jeden z głównych postulatów ustrojowych Pawła Kukiza to jednomandatowe okręgi wyborcze. Dlatego przed wrześniowym referendum muzyk zachęca do udziału w głosowaniu, w którym Polacy odpowiedzą między innymi na pytanie o JOW-y.


Sondaże przed wyborami parlamentarnymi dają ugrupowaniu Pawła Kukiza kilkanaście procent poparcia, co plasuje go na trzecim miejscu wśród partii politycznych. W wyborach prezydenckich Paweł Kukiz uzyskał około 20 procent poparcia.