Pojawiające się w mediach nieprawdziwe informacje na mój temat nie tylko naruszają moje dobre imię, ale także wpływają na sytuację Platformy Obywatelskiej w tym bardzo trudnym, przedwyborczym czasie - napisał Andrzej Biernat. Robi to, ze względu na dobro partii. Podkreślił, że z PO jest związany od początku jej istnienia oraz, że zależy mu na wygranej partii w jesiennych wyborach.

Reklama

W oświadczeniu były minister sportu pisze też o tym, że decycja ma związek z dobrem jego rodziny, która - jak czytamy - od przeszło pół roku jest bezpodstawnie atakowana i pomawiana.

Andrzej Biernat podziękował też wszystkim, z którymi przez ostatnie lata współpracował w Sejmie, ministerstwie sportu, regionie i okręgu wyborczym. Razem udało nam się zrobić wiele dobrego dla Polski i Ziemi Łódzkiej - kończy oświadczenie były minister.

W środę, Andrzej Biernat zrezygnował z pełnionej funkcji sekretarza generalnego PO. Tłumaczył wówczas dziennikarzom, że wypełnił powierzoną mu misję. Skończył się jakiś etap. Myślę, że w miarę przyzwoicie go wypełniłem, została kwestia zatwierdzenia list - mówił wówczas. Dodał, że na - jak się wyraził - trudny czas kampanii potrzebna jest nowa twarz, która jako sekretarz zmobilizuje struktury do pracy.

Reklama