Polityk PiS ma dla Grzegorza Biereckiego wiele ciepłych słów. - Według mojej wiedzy Grzegorz Bierecki zrobił więcej niż wiele dla mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic. Wbardzo wielu sprawach był św. Mikołajem - podkreślał europoseł w rozmowie z "Super Expressem". Dlatego jego zdaniem z punktu widzenia regionu obecność współtwórcy SKOK-ów w Senacie to dla regionu samo dobro.

Reklama

Ryszard Czarnecki zapewniał, że nic nie wie o scenariuszu, o którym pisał "Newsweek", a który zakłada, że PiS nie poprze Grzegorza Biereckiego w wyborach do Senatu, ale pomoże mu, nie wystawiając kontrkandydata. Wyjaśniał, że decyzje co do składu list mają zapadać pod koniec sierpnia. - Jeśli jednak mogę wyrazić swoją prywatną opinię, to przez cztery lata był bardzo dobrym reprezentantem swojego okręgu w Senacie - dodaje.

Bierecki na własną prośbę został w marcu zawieszony w prawach członka klubu PiS. Stało się tak po doniesieniach medialnych, że senator wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której dziś jest właścicielem i prezesem.