Jeżeli ktoś mówi, że dzisiaj Polacy nie są solidarni i muszą przyjąć imigrantów, to przypominam, że historia naszego kraju pokazuje, że zawsze byliśmy krajem bez stosów i zawsze przyjmowaliśmy tych, którzy byli prześladowani za wiarę - mówiła na antenie TVP Info Elżbieta Witek, komentując oskarżenia, że Warszawa nie chce być solidarna z resztą unijnych stolic w sprawie imigrantów.

Reklama

Polacy przez setki lat pokazali, że dla nich wolność jest sprawą podstawową. Polacy walczyli o wolność Stanów Zjednoczonych, byli najwierniejszymi żołnierzami Napoleona, wyzwalali Belgię i Holandię, brali udział w bitwie o Monte Casino, zatrzymaliśmy Turków oraz nawałę bolszewicką w 1920 roku - dodała, przypominając rolę Polski i Polaków w historii świata. Jej zdaniem jednak, te wszystkie zasługi zostały zapomniane.

Rzeczniczka PiS protestuje też, przeciw narzucanym odgórnie kwotom imigrantów, których kraje Wspólnoty muszą przyjąć. Jej zdaniem, to nie jest pokaz unijnej solidarności, a zwykły dyktat Komisji Europejskiej.