Sztab wyborczy PO zaprosił przedstawicieli sztabu PiS na rozmowę, której celem jest ustalenie szczegółów debaty między politykami tych ugrupowań. Szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński powiedział, że spotkanie to ma się rozpocząć w południe. Został na nie zaproszony kierujący sztabem Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski.

Reklama

Marcin Kierwiński wyjaśnił, że PO zaproponowało dwie przedwyborcze debaty. Jedna miałaby się odbyć między autorem programu gospodarczego partii Januszem Lewandowskim, a Beatą Szydło. Liczę, że pan marszałek Karczewski odniesie się do tego, że przyjdzie dzisiaj na spotkanie, że ustalimy termin rozmowy, debaty pomiędzy Januszem Lewandowskim, a panią wiceprzewodniczącą komisji finansów publicznych Beatą Szydło - powiedział Marcin Kierwiński.

Podczas drugiej debaty Ewa Kopacz miałaby się spotkać z Jarosławem Kaczyńskim. Szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Marcin Kierwiński przekonywał, że byłoby to znacznie uczciwsze dla wyborców niż debata z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na premiera Beatą Szydło.

To nie pani poseł Szydło odgrywa decydującą rolę w Prawie i Sprawiedliwości ale pan prezes Kaczyński - powiedział szef sztabu wyborczego PO.