Jak podaje "Dziennik Zachodni" poseł od wielu lat zmagał się z ciężką chorobą nerek. Kilka lat temu przeszedł transplantację tego narządu. Niestety choroba powróciła.

Reklama

Tomasz Tomczykiewicz 25 października został wybrany posłem VIII kadencji sejmu. Zdążył złożyć ślubowanie.

Walczył z chorobą i był niewiarygodnie dzielny. Szkoda, jak nagle zabraknie tak bliskiego i długo znanego człowieka - powiedziała posłanka PO, Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Maciej Kolon, asystent Tomasza Tomczykiewicza, powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że od tygodnia poseł był w szpitalu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Wójcik mówi, że cenił Tomczykiewicza, swojego politycznego przeciwnika, za wspólną pracę na rzecz rzemieślników i drobnych przedsiębiorców.

Poseł Borys Budka, były minister sprawiedliwości, wspomina Tomasza Tomczykiewicza jako osobę bardzo aktywną, świetnego organizatora, twórcę sukcesów PO na Śląsku.

Tomczykiewicz był członkiem Platformy był od jej powstania w 2001 roku. Od tego roku był też nieprzerwanie posłem na Sejm. Również w ostatnich wyborach uzyskał mandat poselski. Kierował śląskimi strukturami PO.

W latach 2010-2011 był szefem klubu Platformy, a później wiceministrem gospodarki. W czerwcu tego roku ustąpił z tego stanowiska. Wcześniej był członkiem sejmowej komisji do zbadania okoliczności śmierci Barbary Blidy.