Przed parlamentem protestuje kilkuset osób w ramach kilku manifestacji. Zwolenników zmian w Trybunale Konstytucyjnym zwołało pod Sejm Stowarzyszenie Solidarni 2010 i warszawski klub "Gazety Polskiej". "Sowiecki sąd do Sowieckiego Sojuza" - pod tym hasłem protestowali przed Sejmem

Reklama

- Ważne jest żeby wesprzeć Prezydenta i rząd – żeby nie zostawiać ich samych – tak jak przed 2010 rokiem. Ważne żeby zareagować – nie zostawić własnemu biegowi rzeczy – tak jak to miało miejsce wobec przemocy na Krakowskim Przedmieściu. Samo nic się nie zadzieje - nawoływała Ewa Stankiewicz.

Druga z manifestacji odbywa się pod hasłem "Ręce precz od Trybunału". Jak można przeczytać na stronie wydarzenia na jednym z serwisów społecznościowych - jej organizatorzy są za przejrzystym i zrozumiałym państwem, a także są przeciwni trybowi, w jakim Sejm podejmuje decyzje o jego ustroju.

Z kolei o 18.00 miała się rozpocząć demonstracja "Razem w obronie Konstytucji". Partia Razem chce wyrazić sprzeciw wobec m.in. zawłaszczania państwa, niszczenia standardów demokratycznych i groźby złamania prawa.

Reklama