Marek Magierowski po prostu skrytykował ministra Jana Szyszkę. - Mamy do czynienia z nadgorliwością. Widziałem ten klip i nie widziałem w nim nic zdrożnego. Ja, jako prawicowy ultrakonserwatysta katolik od lat segreguję śmieci i wszystkich do tego serdecznie zachęcam - mówił w "7 Dniu Tygodnia" rzecznik prasowy prezydenta Andrzeja Dudy.

Reklama

Nie będę tego oceniał. Pan minister wie co robi - ministra Szyszko próbował bronić jego partyjny kolega, Ryszard Czarnecki z PiS. - Pan minister jest fachowcem. Ma wielkie doświadczenie i należy mu się szacunek za jego kompetencje - unikał komentarza i komplementował ministra wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Erudycją błysnął Marek Sawicki z PSL, który powiedział, że dziś w kościołach katolickich czytany jest fragment Biblii, w którym czytanego przez starszych prawa mojżeszowego "słuchali mężczyźni, i kobiety, i wszyscy inni, który byli zdolni do słuchania". - To też można powiedzieć, że to „miękkie lokowanie gender”, bo kto to są ci inni? – drwił ze swojego następcy