- Kwestia podziału kompetencji, w związku ze zmianami w kierownictwie MSP, zostanie uregulowana w ciągu najbliższych kilku dni - poinformowało biuro prasowe MSP, pytane, za co będzie odpowiadał nowy wiceminister skarbu.

Reklama

Jak podkreśliło MSP, Paweł Gruza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. - Posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000–2006 pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst&Young. Od 2007 roku był wspólnikiem i członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a w lipcu 2014 r. został partnerem w polskiej kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax - podał resort.

- Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (…). Jest także autorem artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej - zaznaczyło MSP.

Reklama

Gruza jest też ekspertem Fundacji Republikańskiej z zakresu finansów i gospodarki; w styczniu 2016 r. został powołany do jej zarządu.