"Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie. Często stosuje satanistyczny symbol rogatej dłoni i upodabnia się do kobiety. To nienormalne. Conchita Wurst pewnie jest zachwycony. Taki ten dzisiejszy świat, że jednym podoba się Angelina Julie, a drugim Conchita. Czym wy się zachwycacie? To wstyd!" (pis. oryg.) – napisał na FB Włodzimierz Nowak, działacz PiS.

Reklama

Jego wpis polubiło ponad 130 osób, także troje posłów PiS, w tym m.in. europoseł Stanisław Ożóg z Podkarpacia, posłanka Jolanta Szczypińska z Pomorza, wiceszefowa klubu PiS, i poseł Jan Mosiński z Kalisza.

Ożóg: - Gdybym tylko słyszał Szpaka, a nie widział go, miałbym pewnie inne zdanie na jego temat. Dla mnie jako człowieka, który był w różnych krajach, na różnych kontynentach, wiele widział i słyszał, taki obraz młodzieńca nie licuje z tradycją, w której zostałem wychowany. Nie potrafię zaakceptować znaków satanizmu ani mężczyzny z pomalowanymi paznokciami.

- Ten artyzm nie idzie w tym kierunku, co trzeba. Dzieci na to patrzą! – mówi dziś Nowak w "Gazecie Wyborczej". Zastrzega przy tym, że jest politykiem bardzo konserwatywnym. - Nie akceptuję tego, że mężczyzna robi z siebie kobietę. Generalnie nie akceptuję sodomii i satanizmu. A Michał Szpak publicznie demonstruje symbolikę satanistyczną. To nie powinno mieć miejsca, to nie powinno być akceptowane – zastrzega też.

Włodzimierz Nowak, działacz PiS z Rzeszowa, dał o sobie znać do tej pory raz - rzucając pomysł wyburzenia pomnika Walk Rewolucyjnych, najbardziej charakterystycznego monumentu w mieście. Chce go zastąpić potężnym pomnikiem Matki Boskiej Rzeszowskiej.