Kukiz aferę z Opola skomentował na swoim profilu na Facebooku. Jego zdaniem, z negatywnego przyjęcia prezesa TVP przez opolską publiczność, wnioski powinien wyciągnąć przede wszystkim Jarosław Kaczyński:

Reklama

Panie Prezesie, koniecznie powinien Pan to zobaczyć. Myślę o dzisiejszym "wyjściu"na deski Opolskiego Amfiteatru pana Jacka Kurskiego.
Symbol arogancji, bufonady i pychy, która niestety w bardzo krótkim czasie opanowała ogromną część aparatu PiS został przez opolską publiczność zmiażdżony. Całą. Od lewej do prawej strony. Niech to będzie dla Pańskiej partii przestrogą.

Założyciel ruchu Kukiz15 przestrzega polityków PiS, którzy jego zdaniem osiągnęli szczytowy poziom arogancji swoich poprzedników z PO:

Ja - przysięgam- z całego serca WSZYSTKIM Polakom życzę dobrej zmiany. Ale sami i w taki sposób jak to robicie z naszą WSPÓLNĄ a absolutnie dziś przez Was zawłaszczoną telewizją (tzw."publiczną") nigdy Wam się nie uda. Pogrzebiecie nadzieje. Raz jeszcze przysięgam, że mówię to wszystko w dobrej wierze. Jednak z dnia na dzień jest jej coraz mniej.
Pycha kroczy przed upadkiem. PO kilkanaście dochodziło do "odlotu". Waszej partii udało się osiągnąć szczytowy poziom ich arogancji w ciągu kilku tygodni od wygranych wyborów...

Reklama

Tak opolska publiczność powitała prezesa TVP, Jacka Kurskiego: