Reklama

Kongres rozpoczął się o godz. 10 od odegrania hymnu narodowego, później zebrani uczcili minutą ciszy ofiary katastrofy smoleńskiej, a także m.in. b. wicepremier, minister finansów Zytę Gilowską, senatora Zbigniewa Romaszewskiego i posła Artura Górskiego. Następnie głos zabrał Kaczyński.

Na zakończenie swojego wystąpienia podziękował osobom, które - jak stwierdził - w szczególności przyczyniły się do zwycięskich kampanii wyborczych PiS i sprawnie zarządzają funkcjonowaniem partii. Wymienił szefa Komitetu Wykonawczego, wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego oraz szefa krajowych struktur Krzysztofa Sobolewskiego.

Reklama

Po prezesie przemawiali także liderzy: Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro i Polski Razem Jarosław Gowin.

Wyniki głosowania będą znane ok. godz. 17. Kaczyński ma też zaplanowane wystąpienie po południu, już po ogłoszeniu wyników.

Reklama

Na kongresie jest obecna premier Beata Szydło i członkowie Rady Ministrów. W warszawskiej hali Expo zebrało się ponad tysiąc delegatów i polityków PiS.

Partia podczas kongresu ma przyjąć uchwałę dotyczącą krajowej i międzynarodowej sytuacji Polski. Uczestnicy kongresu wybiorą 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej.