To wspólny projekt partii wolnościowych i patriotycznych. Chcemy pokazywać, że alternatywą dla Łodzi nie jest PiS i PO, alternatywą są środowiska, które nie istnieją w szerokim dyskursie społecznym, ale są obecnie na łódzkiej scenie politycznej. Dlatego partia KORWiN, narodowcy oraz środowiska wolnościowe zrzeszone w okolicach nowej prawicy zarejestrowały stowarzyszenie o nazwie "Alternatywa", z którym zamierzamy wziąć udział w wyborach samorządowych w 2018 roku - podkreślił prezes nowego stowarzyszenia Tomasz Słota z partii KORWiN.

Reklama

Zdaniem Macieja Migusa z Ruchu Narodowego stowarzyszenie będzie alternatywą dla obecnych "układów rządzących Łodzią i wstrzymujących jej rozwój".

Potrzeba młodej siły, nieszablonowych pomysłów, zjednoczenia środowisk narodowościowych i wolnościowych i w najbliższym czasie zamierzamy pokazać, że jesteśmy prężną siłą. Łódź się nie rozwija, jest smutnym wyjątkiem na mapie województwa łódzkiego i należy do zmienić - podkreślił Migus.

Stowarzyszenie deklaruje zajęcie się problemem zadłużenia Łodzi, wprowadzeniem zmian w komunikacji miejskiej oraz kwestią zachęcenia środowiska akademickiego do związania się z miastem. Chce także promować patriotyzm lokalny.

Ostatnie wybory do Rady Miejskiej w Łodzi wygrała Platforma Obywatelska, która objęła 20 z 40 mandatów; w radzie zasiadło też 13 reprezentantów PiS i 7 z SLD. Wiodącą siłą polityczną w Łodzi jest koalicja PO i SLD.