Prezydent zaznaczył, że program modernizacji sił zbrojnych będzie bardzo kosztowny. - Mam nadzieję, że dzisiaj już większość moich rodaków, w związku z tym podatników, którzy de facto będą dokonywali tych zakupów, bo będą one finansowane z pieniędzy publicznych, rozumie, że bezpieczeństwo nie ma ceny. Nie ma takich pieniędzy, których nie warto zapłacić za to, żeby Polska była krajem bezpiecznym, żebyśmy byli w stanie zminimalizować wszelkie zagrożenia - powiedział Duda.

Reklama

Zwierzchnik sił zbrojnych powiedział też, że oczekuje, iż program wydatków obronnych będzie realizowany sprawnie. Jak zaznaczył, chodzi nie tylko o to, by wydawać pieniądze terminowo, lecz przede wszystkim, by wyposażenie żołnierzy było "możliwie najlepsze".

Tu nie chodzi o to, żeby ono było tanie. Chodzi o to, żeby jego cena była adekwatna do jego jakości, do tego, w jaki sposób umożliwi żołnierzom i funkcjonariuszom wykonywanie zadań, a przede wszystkim, by mogli służyć i wykonywać swoje zadania bezpiecznie - podkreślił Duda.

Powiedział też, że niezwykle ważny jest patriotyzm gospodarczy, zarówno w sektorze państwowym, jak i prywatnym.

Prezydent pogratulował organizatorom Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego perfekcyjnie zorganizowanej imprezy. Podkreślił, że jest to "salon przemysłu obronnego z prawdziwego zdarzenia" i wydarzenie o światowym formacie.

Reklama

XXIV Międzynarodowy Salonu Przemysłu Obronnego trwa w Kielcach od wtorku. Targi są organizowane od 1993 roku. MSPO stał się jedną z najważniejszych i największych tego typu imprez w regionie. W tegorocznej edycji bierze udział ponad 600 wystawców z 30 krajów.