W Ministerstwie Sprawiedliwości, z inicjatywy ministrów Zbigniewa Ziobry i Patryka Jakiego, został opracowany projekt ustawy, który pozwoli rozwiązać problemy, które powstały w związku z ogromną niesprawiedliwością, jaka się zdarzyła w Warszawie i także w wielu innych miejscach, z tymi nadużyciami i aferami (dotyczącymi reprywatyzacji) - powiedział Kaczyński na konferencji prasowej.

Reklama

Podczas konferencji prasowej pytany był m.in. o to, kiedy ustawa dotycząca powołania komisji weryfikacyjnej miałaby zostać przyjęta i na jakim etapie są prace nad tym dokumentem.

Projekt ustawy dotyczącej powołania komisji weryfikacyjnej jest już gotowy - zapewnił Kaczyński. - Nie ma jeszcze decyzji, czy będzie to projekt poselski czy też podejmie to rząd - zaznaczył.

Kaczyński mówił, że złożenie tego projektu przez rząd "ma swoje zalety".

Jest pewna weryfikacja, konsultacje międzyresortowe, uzgodnienia międzyresortowe. Natomiast proces trwa dłużej - mówił. - Natomiast inicjatywa poselska jest szybsza. Jeszcze się zastanawiamy nad tym, która z tych dwóch (opcji) zostanie przyjęta - zaznaczył Kaczyński.