5 i 7 lipca jest posiedzenie Sejmu. 6 lipca politycy, m.in. z klubu PiS, będą obecni podczas wystąpienia prezydenta Trumpa na Pl. Krasińskich. 6 lipca nie będzie posiedzenia Sejmu. Będzie jednodniowa przerwa w obradach - powiedział Terlecki.

Reklama

Amerykański prezydent odwiedzi Polskę na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy; będzie przebywał w Warszawie od 5 lipca wieczorem do 6 lipca - przed przypadającym w lipcu szczytem G20 w Niemczech. Jak poinformował we wtorek Biały Dom, Trumpowi towarzyszyć będzie pierwsza dama Melania Trump.

Oprócz publicznego wystąpienia, skierowanego do Polaków na Pl. Krasińskich, planowane jest osobiste spotkanie prezydenta USA z Andrzejem Dudą. Podczas wizyty w Polsce Trump weźmie również udział jako gość honorowy w szczycie inicjatywy Trójmorza, podczas którego przeprowadzi rozmowy z przywódcami państw regionu.

Tematami wiodącymi wizyty amerykańskiego prezydenta mają być kwestie bezpieczeństwa oraz współpraca ekonomiczna i rozwojowa pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a regionem Trójmorza.