BBN już na wstępie komunikatu podkreśla, że reaguje "w związku ze sprzecznymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej".
Reklama

Reforma jest wspólnym postulatem prezydenta Andrzeja Dudy oraz obecnego rządu - podkreśliło BBN w komunikacie przekazanym PAP. Według Biura, intencją prezydenta jest, by "zmiany te realizowane były w ramach racjonalnego procesu uzgodnień".

Biuro przypomniało, że swoje rekomendacje w tym zakresie prezydent przedstawił 12 kwietna podczas odprawy kadry kierowniczej MON i Sił Zbrojnych RP. Zostały one również omówione podczas zainicjowanych przez prezydenta roboczych konsultacji między BBN a MON; w ich trakcie BBN przedstawiło własne propozycje zmian, pod koniec czerwca przesłało uwagi do przygotowanego przez MON projektu ustawy - podkreśliło BBN w komunikacie.

Biuro poinformowało także, że do 10 sierpnia minister obrony Antoni Macierewicz przedstawił prezydentowi 14 wniosków w sprawie awansów oficerów Sił Zbrojnych RP na pierwszy i kolejne stopnie generalskie. Przypomniało, że prezydent odłożył decyzję o ich rozpatrzeniu w związku z trwającymi uzgodnieniami dotyczącymi reformy systemu kierowania i dowodzenia siłami zbrojnymi.

Reklama