- Poprawek, które zgłosiło Prawo i Sprawiedliwość, jest sporo. Część (z nich) prezydent uznał, że nie wypaczają w żaden sposób jego ustaw, co do innych ma zastrzeżenia - powiedział rzecznik prezydenta w niedzielę w Radiu ZET i Polsat News. Poinformował, że rozmowy o prezydenckich projektach "schodzą na poziom roboczy".

Reklama

Według niego, w rozmowach roboczych ze strony Kancelarii Prezydenta ma uczestniczyć jej wiceszef Paweł Mucha. - Zdaje się, że PiS wydelegowało pana posła (Stanisława) Piotrowicza - dodał Łapiński. Piotrowicz jest szefem sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Według rzecznika prezydenta, minister Mucha został "wyposażony w pewne instrukcje prezydenta". - Pan minister jest gotowy spotkać się. Mam nadzieję, że to jest ostatnia prosta - podkreślił.

Tłumacząc, dlaczego dochodzi do spotkań, Łapiński zaznaczył, że prezydentowi zależy na tym, by jego projekty zostały uchwalone. - Zależy też na tym, by w toku prac parlamentarnych nie doszło do zasadniczego wypaczenia jego projektów, by potem nie musiał ich, nie wiem, ponownie wetować - mówił rzecznik prezydenta.

Reklama